Jak wzmocnić ręce? Sprawdzone sposoby
Jak wzmocnić ręce? Podpowiadamy sprawdzone sposoby! Mięśnie ramion często są pomijane podczas układania planów treningowych. Większość kobiet skupia się na talii, pośladkach i udach. To może skutkować niezbyt efektownym wyglądem rąk – pojawiają się tzw. „pelikany” lub „motylki”, które nie dodają uroku. Wcale nie trzeba jednak rezygnować z ulubionych sukienek czy topów na ramiączkach. Wystarczy wzmocnić mięśnie ramion. Jak to zrobić?
Jak wzmocnić ręce?
Dlaczego warto ćwiczyć ramiona?
Wzmacnianie rąk pozwala nie tylko ustrzec się przed pojawieniem się defektów estetycznych, ale i pomaga zachować zdrową postawę oraz zapobiega niektórym schorzeniom.
Coraz częstszym problemem wśród osób, które prowadzą siedzący tryb życia jest zespół RSI, którego objawami są m.in. dotkliwe bóle barków i kręgosłupa.
Ćwiczenia pozwolą zapobiec bólom i drętwieniu rąk oraz dodadzą skórze jędrności, ładnie ją napną i zlikwidują obwisłe „motylki”. Należy jednak uważać, aby nie przeforsować mięśni – plan treningowy najlepiej rozplanować 2 razy w tygodniu, a poszczególnych ćwiczeń nie powtarzać więcej niż 10 razy.
Trening skoncentrowany na wzmocnieniu tricepsu warto wzbogacić o sporty, które zaangażują całe mięśnie ramion. W tej roli doskonale sprawdzi się między innymi: siatkówka, pływanie, tenis, badminton.
Zestaw sprawdzonych ćwiczeń
Jeżeli chcesz wypracować triceps i ujędrnić skórę rąk, doskonale sprawdzą się:
- pompki tricepsowe
- pompki w podporze tyłem
- wyciskanie sztangielki za głową
- wyciskanie sztangielki w opadzie tułowia
Pompki tricepsowe
Należy przyjąć pozycję podporu przodem, dłonie ułożyć na podłodze obok ciała i lekko obniżyć biodra (tułów musi stworzyć linię). Następnie ręce powoli się ugina, a tułów opuszcza. Ważne jest, aby łokcie cały czas pozostały obok ciała, a nie rozeszły się na bok. Następnie trzeba unieść się do momentu wyprostowania rąk.
Pompki na podporze tyłem
Do tego ćwiczenia potrzebna jest ławeczka (ewentualnie krzesło). Należy usiąść, oprzeć dłonie o krawędź siedziska i obniżyć biodra (pięty powinny sięgać podłogi, nogi muszą być proste). Następnie opuszcza się biodra (pośladki powinny znaleźć się około 2 cm od podłoża). Kolejnym krokiem jest podnoszenie bioder do momentu wyprostowania rąk.
TO MOŻE CI SIĘ PRZYDAĆ:
Powyższy tekst umieszczony na blogu www.Bodymania.pl objęty jest ochroną wynikającą z ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Właścicielem autorskich praw majątkowych jest Bodymania Sp. z.o.o. i S.K. Zastrzega się, że w rozumieniu art. 25 ust.1 pkt.1 ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, dalsze rozpowszechnianie powyższego tekstu opublikowanego na blogu www.Bodymania.pl jest zabronione niezależnie od celu w jakim rozpowszechnienie miałoby nastąpić oraz niezależnie od użytego środka przekazu.